Heinäkuu

ROP Musca-Rosan Charming Sir & VSP Wheaten Island's Rosetta From Loui kuva Katja Päivinen
VET MVA Musca-Rosan Zsa Zsa kuva Soile Laakso

14.7.2024 Mäntsälä KR
Tuomari: Thomas Hehir, Irlanti 4u + 5n

ROP Musca-Rosan Charming Sir om. Enni Eskola

VSP Wheaten Island's Rosetta From Loui om. Tiina Kurki

PU2 JUN ROP, SERT, JUN-SERT Musca-Rosan Pätkis om. Veera Vihavainen
PU3 Musca-Rosan I Am Superman om. Marja Vihavainen
PU4 VET ROP Hobel Dance Shoes Lb om. Elina Matikka

PN2 SERT Honeyrags Yasmin Broderick om. Raija Rautio
PN3 VET VSP, VET-SERT, VMVA Musca-Rosan Zsa Zsa om. Enni Eskola

ROP-kasv. Musca-Rosan om. Tarja Kallström

13.7.2024 Laukaa KR
Tuomari: Paavo Mattila 2u + 2n

ROP Cameron Whirlwind om. Pirjo Pesonen

VSP Cara Síorai Brilliant Bandit om. Liisa Vähäniitty-Lehvonen

PN2  JUN ROP, SERT, JUN-SERT Rumbelbuffin Obladi Oblada om. Marita Virtanen

VSP, JUN ROP Wheatma's Dancing For Rain To Z & ROP Von Jungfruborg Rock Only Jazz
RYP-3 Von Jungfruborg Rock Only Jazz

7.7.2024 Tuusniemi FCI3, 7, 8, 9
Tuomari: Päiv i Eerola myös RYP 2u + 5n

ROP, SERT, RYP-3 Von Jungfruborg Rock Only Jazz om. Tero Väisänen

VSP, JUN ROP, SERT, JUN-SERT Wheatma's Dancing For Rain To Z 
om. Tiia Forsman

PU2  JUN VSP, VARA-SERT, JUN-SERT Rumbelbuffin Ticket To Fly om. Raija Rytkönen

PN2 VET ROP Veinriver's Utopia om. Sari Piitulainen
PN3 VET-SERT Von Jungfruborg One Of A Kind Heart om. Tiia Forsman
PN4 VARA-SERT Veinriver's Cayenne om. Jenny Keilonen & Joni Hyttinen

ROP Wheaten My Love Keep Cool Kean kuva NKK= Norjan Kennelliitto

7.7.2024 Norja KV – Oslon Voittaja 2024
Tuomari Tiina Taulos 14 u + 9 n

PU1, ROP, CACIB, OSLV-24 Wheaten My Love Keep Cool Kean, om. Marika Berg
PU2 ROP VET, VET-SERT, VET-CACIB, OSLVV-24 Venita’s Jogesh, om. Minna
Itkonen
PU3 VARA-CACIB Honeyrags Wild Rebel, om. Helene Dahl
PU4 SERT, NO MVA Fothergill’s Double-O-Seven, om. Anne Fothergill
JUN-SERT, JUN-CACIB, OSLJV-24 Hopla I am On Fire, om.

PN1, VSP, CACIB, OSLV-24 Coredogs Dont Stop Me Now, om.
PN2, SERT, NO MVA Celtannia Polar Princess, om. Minna Itkonen
PN3, VARA-SERT Musca-Rosan I Am What I Am, om. Soile Laakso
PN4 VSP VET, VET-SERT, VET-CACIB, OSLVV-24 Honeyrags Vanessa Clover,
om. Sandra Hellsing

7.7.2024 Helsingin Kesänäyttely 2024
Tuomari: Aleksandra Palumbo, Ruotsi 2u + 3n

ROP Musca-Rosan Charming Sir om. Enni Eskola

VSP, SERT, MVA Vehnämetsän Hilma om. Suvi Kervinen

PN2  VARA-SERT   Hellevillan Pilvikirsikka om. Päivi Sipiläinen

7.7.2024 Oulu NORD
Tuomari: Hildeward Hoenderken, Alankomaat 3u + 3n

ROP, VET ROP, NORD SERT, NORD VET-SERT Cara Síorai Amazing Aramis om. Tarja Roslund

PU2 NORD VARA-SERT Kaapelinkulman Xtempore Xander om. Tarja Roslund

VSP Wheaten My Love Keep Cool Kean & ROP Coredogs Dont Stop Me Now kuvaaja Soile Laakso

6.7.2024, Norja NORD – Norjan Voittaja 2024 
Tuomari Leonard Myles, Irlanti 19 u + 11 n

PU1, VSP, NORD SERT, NOV-24 Wheaten My Love Keep Cool Kean, om. Marika Berg
PU2, VARA – NORD SERT, SERT, NO MVA Honeyrags Wild Rebel, Helene Dahl
PU3, ROP VET, VET-SERT, NORD VET-SERT, NOVV-24 Venita’s Jogesh, om.
Minna Itkonen
PU4 Wheaten Island’s I am Ernie, om. Bitte Spiik
R.CERT Hobel Dance Shoes LB om. Elina Matikka

PN1, ROP, NORD SERT, SERT, NO MVA, NOV-24 Coredogs Dont Stop Me Now, om. om. Ebba Lindström Hagman
PN2, VARA – NORD SERT, VARA-SERTI Celtannia Polar Princess, om. Minna
Itkonen
PN3 VSP VET, VET-SERT, NORD VET-SERT, NOVV-24 Honeyrags Vanessa
Clover, om. Sandra Hellsing

6.7.2024 Juva RN
Tuomari: Maija Lehtonen myös BIS-vet

ROP, VET ROP, VET SERT-> FI VMVA, BIS2-VET 
Vehnäpellon Jaettu Ilo om. Katja & Hannele Päivinen

6.7.2024 Oulu KV
Tuomari: Darko Drobnjak, Serbia 7u + 4n

ROP, VET ROP, CACIB-V Cara Síorai Amazing April om. Pirjo Kokkonen

VSP, CACIB Kaapelinkulman Xtempore Xander om. tarja Roslund

PN2 CACIB Kempsun Euforia om. Mikko Kemppainen, Susanna Suomela & Laura Antikka
PN3 VARA-CACIB Kempsun Haave om. Mikko Kemppainen & Susanna Suomela
PN4 SERT, MVA Wheatma's Cinnamon Girl om. Anne Juusola

PU2 VET VSP, CACIB-V Cara Síorai Amazing Aramis om. Tarja Roslund
PU3 VARA-CACIB Von Jungfruborg Rockstar om. Kurth Silorinne
PU4 Evan Stevens Kni-York om. Pirjo Kokkonen & Ritva Rautiainen

ROP Wheaten My Love Keep Cool Kean & VSP Seamrog I am Happy kuvaaja Soile Laakso

5.7.2024 Norja KV 
Tuomari Philip O’Brien, Irlanti
14 u + 12 n
PU1, ROP, CACIB, SERT, NO MVA Wheaten My Love Keep Cool Kean, om. Marika Berg
PU2, VARA-CACIB, VARA-SERTI Wheaten Island’s I am Ernie, om. Bitte Spiik
PU3 Wheaten Island’s Duke Kent, om. Alina Lammering
PU4 Fothergill’s Double-O-Seven, om. Anne Fothergill
ROP VET, VET-SERT, VET-CACIB Venita’s Jogesh, om. Minna Itkonen

PN1, VSP, CACIB, SERT, NO MVA Seamrog I am Happy, om. Christina & Thomas Uneholt
PN2, VARA-CACIB, VARA-SERTI Coredogs Dont Stop Me Now, om. Ebba
Lindström Hagman
PN3 Musca-Rosan I Am What I Am, om. Soile Laakso
PN4 Celtannia Polar Princess, om. Minna Itkonen
VSP VET, VET-SERT, VET-CACIB Honeyrags Vanessa Clover, om. Sandra
Hellsing
JUN SERT, JUN CACIB Everybody`s Irish Soft Party om. Elina Matikka

ROP, VET ROP Cara Síorai Amazing Aramis & VSP, VET VSP Kaapelinkulman Rokki-Rauha
ROP kasvattaja Kaapelinkulman

5.7.2024 Terri-Eri, Oulu
Tuomari: Masa Siroka, Slovenia 7u + 8n

ROP, VET ROP Cara Síorai Amazing Aramis om. Tarja Roslund

VSP, VET VSP Kaapelinkulman Rokki-Rauha om. Elina & Jouni Heinonen

PU2 Evan Stevens Kni-York om. Pirjo Kokkonen & Ritva Rautiainen
PU3 SERT Kempsun Hohto om. Susanna Suomela & Mikko Kemppainen
PU4 Kaapelinkulman Xtempore Xander om. Tarja Roslund

PN2 Cara Síorai Amazing April om. Pirjo Kokkonen
PN3 Kaapelinkulman Unelma Säleikkö om. Satu Sirén
PN4 Kaapelinkulman Wiileä Wiktoria om. Satu Sirén
JUN ROP, SERT, JUN-SERT Vehnämetsän Ihana Inari om. Jonna Salmenoja

ROP-kasv. Kaapelinkulman om. Eila Lahti & Satu Sirén