Heinäkuu

16.7.2017, Hyvinkää kr

tuomari: Milivoje Urosevic, Serbia, BIS-vet Juha Putkonen, 2u + 6n

ROP, Allta Madra Bianca om. Pipa Kokkonen

PN2: Vehnäpellon Glitter, serti->FI MVA, om. Satu Erkiö

PN3: Vehnäpellon Hiottu Timantti, varaserti, om. Ulla Kiviniemi

PN4: Cara Siorai Amazing April,om. Pipa Kokkonen

VSP, Musca-Rosan Wilmersson Åke, serti, om. Minna Hämäläinen

PU2: Mil Mear Geragold Yankee Cowboy, BIS2-vet, ROP-vet,  om. Katja Päivinen & Karin Bergbom


 

ROP Extra´s Echo & VSP Goforit Just Right kuva Heli Hollanti
ROP-kasvattaja Von Jungfruborg

16.7.2017 Oulu KV

tuomari: Kevin Maye, 7u + 9n

PU1: Extra´s Echo, ROP, Cacib, om. Kurth Silorinne & Kristina Österholm

PU2: Wheatstone Presley,, VSP-vet, om. Maija Myllyniemi

PU3: Dog Rose Gold Garibaldo, om. Irmeli & Kurth Silorinne

PU4: Fyra Tassar's Faldor The Farmer, varacacib, om. Heidi & Sami Karvosenoja

PN1: Goforit Just Right, VSP, Cacib, serti->FI MVA, om. Svingen Siv, Norja

PN2: Kempsun Aprilli, ROP-vet, om. Susanna Suomela & Mikko Kemppainen

PN3: Kempsun Cloudberry, varacacib, om. Raija Skjäl

ROP-kasvattaja, Kennel Von Jungfruborg, om. Kurth Silorinne


 

VSP Dog Rose Gold Garibaldo & ROP Von Jungfruborg Royal Estelle
RYP3 Von Jungfruborg Royal Estelle

15.7.2017 Oulu KV

tuomari: Tamas Jakkel, Unkari (myös RYP), 6u + 10n

PN1: Von Jungfruborg Roayal Estelle, ROP, RYP3,  serti, om. Kurth Silorinne & Taina Salmi

PN2: Goforit Just Right, Cacib, varaserti, om. Svingen Siv, Norja

PN3: Von Jungfruborg Caramel, varacacib, om. Irmeli & Kurth Silorinne

PN4: Kempsun Aprilli, VSP-vet, om. Susanna Suomela & Mikko Kemppainen

PU1: Dog Rose Gold Garibaldo, VSP, ROP-vet, om. Irmeli & Kurth Silorinne

PU2: Extra´s Echo, Cacib, om. Kurth Silorinne & Kristina Österholm

PU3: Fyra Tassar's Faldor The Farmer, varacacib, om. Heidi & Sami Karvosenoja

PU4: Ballinvounig Charowleen, serti->FI MVA, om. Hegrum Kaare M., Norja

ROP-kasvattaja, Kennel Kempsun, om Susanna Suomela & Mikko Kemppainen


 

ROP Venita's Jogesh & PU2 Sonas Kristoll Always Happy
Kuvai Jelena Tupalskaja

15.7.2017Ogre Winner 2017

tuomari: Renata Petkeviciene LT, 2u

ROP, Venita's Jogesh, serti, Ogre Winner 2017 -> LV & BALT MVA om. Minna Itkonen

PU2: Sonas Kristoll Always Happy om. Ljudmilla Truuse, Viro


 

ROP Kaapelinkulman Rokki-Rekku & VSP Kaapelinkulman Onnentähtönen kuva Emilia Siren

9.7.2017 Pärnu, Viro
Tuomari Jurate Butkiene, Liettua, 2u + 1n

ROP, Cacib Kaapelinkulman Rokki-Rekku, om. Satu & Jaakko Siren

PU2: varacacib Sonas Kristoll Anrey Galant, om. Janika Vartiainen

VSP, Cacib Kaapelinkulman Onnentähtönen, om. Satu Siren & Eila Lahti


 

ROP Sonas Kristoll Anrey Galant & VSP Kaapelinkulman Onnentähtönen kuva M Siren

8.7.2017 Pärnu, Viro
Tuomari Viive Maranik, Viro, 2u + 1n
ROP, Cacib,  Sonas Kristoll Anrey Galant, om. Janika Vartiainen

PU2  Sert ->EE MVA, Vara-Cacib, Kaapelinkulman Rokki-Rekku, om. Satu & Jaakko Siren

VSP, Cacib Kaapelinkulman Onnentähtönen, om. Satu Siren & Eila Lahti


 

ROP Wheatstone United Colors & VSP Musca-Rosan Wilmersson Hans
RYP2 Wheatstone United Colors
serti narttu Cara Siorai Amazing April

9.7.2017 Karjaa kr

tuomari: Rajic Branislav, Slovenia, myös RYP, 1u + 6n

RYP2, ROP, Wheatstone United Colors, om. Satu & Ari Niskanen & Karin Bergbom

PN2: Kaapelinkulman Pieni Merenneito, om. Varpu Heinonen

PN3: Wheatstone Odine, ROP-vet, om. Tiina Kurki

PN4: Alta Madra Bianca, om. Pipa Kokkonen

VSP, serti, Musca-Rosan Wilmersson Hans, om Juha-Pekka Keijälä

Serti narttu Cara Siorai Amazing April,om. Pipa Kokkonen


 

ROP Geragold Jameson & VSP Wheatstone Time After Time kuva Heli Hollanti

9.7.2017 Ylivieska KV

tuomari: Siewert Falk-Rüdiger, 10u + 11n

ROP, cacib, Geragold Jameson, om. Vevve Ahlskog, Katja Päivinen & Karin Bergbom

PU2: Wheatstone Presley, ROP-vet, om. Maija Myllyniemi

PU3: Extra’s Echo, vara-cacib, om. Kurth Silorinne & Kristina Österholm

PU4: Annis Wheaten Lucky Hugo, serti, om. Annika Skytte

VSP, cacib, Wheatstone Time After Time, om. Ritva Ranta & Karin Bergbom

PN2: Veinriver´s Sicily, serti, varacacib, om. Johanna Passiniemi & Mikko Pieskä

PN3: Veinriver´s Vogue, varaserti, om. Viivi Körkkö & Kaarina Konttinen

PN4: Veinriver´s Ophelia, VSP-vet, om. Johanna Passiniemi & Mikko Pieskä

varaserti uros, Endless Dreams Dino, om. Susanna Heinonen

ROP-kasv. Kennel Veinriver´s, om. Kaarina Konttinen & Viivi Körkkö


 

8.7.2017 Mikkeli rk
tuomari: Kaisa Metteri-Gold, 1u + 2n

ROP, Vehnäpellon Grande, om.Katja Päivinen & Riitta Olkinuora & Karin Bergbom

VSP, serti, Vehnäpellon Jaettu Ilo, Katja & Hannele Päivinen



 

ROP Hellevillan Magnolia & VSP Kaapelinkulman Peter Pan kuvaaja Merja Koivisto
serti narttu ->FI MVA Allta Madra Fairhills kuva Merja Koivisto

2.7.2017 Riihimäki KV

tuomari: Marja Salminen, 7u + 11n

PN1: Hellevillan Magnolia, ROP, cacib, om. Satu Weckman

PN2: Allta Madra Fairhills, serti->FI MVA, varacacib, om. Ritva Nuutinen

PN3: Vehnäpellon Glitter, varaserti, om. Satu Erkiö

PN4: Sierranas Hildrina, om. Jaana Parkkonen & Anne Vähä-Herttua

PU1: Kaapelinkulman Peter Pan, VSP, cacib, om. Päivi Salonen

PU2: Hellevillan Jatuli, varacacib, om. Päivi Sipilänen

PU3: Hellevillan Maisteri, serti->FI MVA, om. Heli Juva-Vainio

PU4: Musca-Rosan Wilmersson Åke, varaserti, om. Minna Hämäläinen

ROP-kasvattaja, Kennel Hellevillan, om. Satu Weckman


 

ROP Cameron Karma & VSP Sittin Pretty´s Trombi
serti narttu Cameron Karma

1.7.2017 Koillis-Savo Show rn, Tuusniemi

tuomari: Jose Homem De Mello, Portugali, 1u + 3n

ROP, serti, Cameron Karma, om. Tiia Hirvonen & Kurt Silorinne

VSP, ROP-vet, Sittin Pretty´s Trombi, om. Sari & Janne Piitulainen


 

ROP Mil Mear Geragold Yankee Cowboy & VSP Allta Madra Bianca kuva E Erkiö
ROP-jun Cara Siorai Amazing April kuva E Erkiö

1.7.2017 Summer-Show kr, Tuusula

tuomari: Valerio Nataletti, Italia, 4u +  5n

PU1: Mil Mear Geragold Yankee Cowboy, ROP, ROP-vet, om. Katja Päivinen & Karin Bergbom

PU2: Sierranas Don Quijote, om. Johanna Mesala & Marko Kivelä

PU3: Musca-Rosan Wilmersson Åke, serti, om. Minna Hämäläinen

PU4: Vehnäpellon Hubba Bubba, varaserti, om. Aino-Leena Nenonen

PN1: Allta Madra Bianca, VSP, om. Pipa Kokkonen

PN2: Vehnäpellon Glitter, serti, om. Satu Erkiö

PN3: Musca-Rosan Zsa Zsa, om. Enni Eskola

PN4: Vehnäpellon Hiottu Timantti, varaserti, om. Ulla Kiviniemi

ROP-jun Cara Siorai Amazing April,om. Pipa Kokkonen