Elokuu

13.8.2017 Seinäjoki rn

tuomari: Paavo Mattila 1u + 2n

ROP Wheatstone Time After Time , Om. Ritva Ranta & Karin Bergbom
ROP-vet, hellevillan Eeben, om. Jonna Salmenoja


 

13.8.2017 Elokarelia KR, Joensuu

tuomari: Harto Stockmari, 2n

ROP, ROP-vet,  Wheatstone Odine, om. Tiina Kurki


 

ROP Geragold Jameson & VSP Wheatstone Time After Time
ROP-kasvattaja, Kennel Annis Wheaten

12.8.2017 Seinäjoki rn

tuomari : Vesa Lehtonen,  7u + 7n

PU1: Geragold Jameson, ROP, om. Vevve Ahlskog, Katja Päivinen & Karin Bergbom

PU2: Annis Wheaten Laphroaig, serti, om. Ari Piikkilä

PN1: Wheatstone Time After Time, VSP, om. Ritva Ranta & Karin Bergbom

PN2: Wheatstone Terri Lee, om. Saila Kangas

PN3: Wheatstone Vilja, serti->FI MVA, om. Heidi Pikkala & Karin Bergbom

PN4: Annis Wheaten Chupa Chups, om. Vevve Ahlskog & Heini Saarinen

nartut varaserti, Annis Wheaten Tapas, om. Linda Hassellund

ROP-kasvattaja, Kennel Annis Wheaten, om. Vevve Ahlskog


 

VSP Geijes Finnmore Finsk & ROP Wheatstone United Colors
ROP kasvattaja Kennel Geijes

12.8.2017 Elonäyttely, Turku

tuomari: Shaun Watson, 2u + 4n

PN1: Wheatstone United Colors, ROP, Satu & Ari Niskanen & Karin Bergbom

PN2: Geijes Finnla Finsk, Aya Lundsten

PU1: Geijes Finnmore Finsk, VSP, om. om. Kaija & Dan Byman

ROP kasvattaja Kennel Geijes om. Aya & Mia Lundsten


 

ROP Dog Rose Gold Garibaldo & VSP Venita´s Kennocha kuva Sirpa Pakarinen
ROP kasvattaja Kennel Venita´s kuva Sirpa Pakarinen

12.8.2017 Elokarelia, Joensuu

tuomari: Madsen Jessie Borregaard, 4u + 6n

PU1: Dog Rose Gold Garibaldo, ROP, ROP-vet, om. Irmeli & Kurth Silorinne

PU2: Wheaten My LOve Zuccero, Cacib, om. Kurth Silorinne, Tiia Hirvonen & Tarja Kallstrom

PU3: Venita´s Hagan, varacacib, om. Seija Holopainen

PN1: Venita´s Kennocha, VSP, serti, om. Viivi Rissanen

PN2: Venita´s Kate To Vj, varaserti, om. Irmeli & Kurth Silorinne

ROP-kasvattaja, Kennel Venita´s, om. Seija Holopainen


 

VSP Venita´s Jiger & ROP Veinriver´s Toulouse kuva Taina Salmi
RYP1 Veinriver´s Toulouse kuva Taina Salmi

6.8.2017 Kuopio KV

tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen, (myös RYP), 4u + 5n

PN1: Veinriver´s Toulouse, ROP, RYP1, Cacib, om. Kaarina Konttinen & Viivi Körkkö

PN2: Von Jungfruborg Royal Estelle, varacacib, serti, om. Kurth Silorinne & Taina salmi

PN3: Hellevillan Magnolia, om. Satu Weckman

PN4: Venita´s Kybele, varaserti, ROP-jun, om. Seija Holopainen

PU1: Venita´s Jiger, VSP, Cacib, om. Laura Jokisaari

PU2: Musca-Rosan Wilmersson Hans, serti, om. Juha-Pekka Keijälä

PU3: Sittin Pretty´s Trombi, ROP-vet, om. Sari ja Janne Piitulainen


 

VSP Kaapelinkulman Rokki-Rauha & ROP Kaapelinkulman Super-Smurffi kuva Susanna Isosomppi
serti narttu Villa Rosas Caisa Varg kuva Susanna Isosomppi
ROP, BIS3 kasvattaja Kennel Kaapelinkulman

5.8.2017 Valkeakoski kr

tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari, BIS-kasv. Maret Kärdi, 5u + 3n

ROP Kaapelinkulman Super-Smurffi, serti, om. Susanna Isosomppi

PU2: Kaapelinkulman Rokki-Rekku, om. Satu & Jaakko Siren

PU3: Kaapelinkulman Niikko, om. Satu Siren, Eila lahti & Kirsi Snellman

PU4: Kaapelinkulman Onnenapila, varaserti, om. Minna Pentikäinen & Vesa Saarinen

VSP Kaapelinkulman Rokki-Rauha, om. Satu Siren, Eila Lahti & Elina Heinonen

PN2: ROP-vet, Kaapelinkulman Meeri, om. Mira Roine

PN3: Villa-Rosas Caisa-Varg, serti, om. Satu Siren & Päivi Salonen

ROP-kasv., BIS3-kasv. Kennel Kaapelinkulman, om. Satu Siren & Eila Lahti


 

ROP Kempsun Chili

5.8.2017 Haapavesi rn

tuomari: Marjo Nygård, 1u + 3n

ROP Kempsun Chili, om. Anne Antikka

PN2: Wheatstone Vilja, serti, om. Heidi Pikkala