Elokuu

ROP Hellevillan Magnolia & VSP Hellevillan Jatuli
ROP, BIS3-kasvattaja Kennel Hellevllan

27.8.2017 Janakkala kr

tuomari Tiina Hallstén, (BIS-kasv. Harto Stockmari), 1u + 4 n

ROP Hellevillan Magnolia om. Satu Weckman

PN2: ROP-vet Wheatstone Odine om. Tiina Kurki

PN3: Hellevillan Kuura om. Merja Koivisto

PN4: Hellevillan Halla om. Merja ja Jari Koivisto

VSP Hellevillan Jatuli om. Päivi Sipiläinen

Rop-kasv BIS 3 kasv Kennel Hellevillan om. Satu Weckman


 

ROP Geijes Finnla Finsk & VSP Geijes Hegesippus kuva Paula Häkkinen
ROP-vet, BIS1-vet, Geijes Cullen
serti uros->FI MVA, Geijes Greenmore kuva Paula Häkkinen
serti narttu Geijes Irish Ivorwen kuva Paula Häkkinen
ROP-jun Geijes James Joyce kuva Paula Häkkinen
ROP-kasvattaja, Kennel Geijes kuva Paula Häkkinen
ROP-jälkeläisluokka, Geijes Finnla Finsk kuva Paula Häkkinen

26.8.2017 TerriEri

tuomari: Jennifer Kealy (myös BIS-vet), 18u + 23n + 2p

ROP, Geijes Finnla Finsk, om. Aya Lundsten

PN2: Wheatstone United Colors, om. Satu & Ari Niskanen & Karin Bergbom

PN3: Geijes Irish Ivorwen, serti, om. Aya Lundsten & Emilia Hagner

PN4: Vehnäpellon Ihka Aito, vara-serti, om. Katja Päivinen & Satu Ojanen

VSP Geijes Hegesippus, om. Aya Lundsten & André Lindholm

PU2: Geijes Finnmore Finsk, om. Kaija ja Dan Byman

PU3: Vehnäpellon Grande, om. Riitta Olkinuora, Katja Päivinen & Karin Bergbom

PU4: Kaapelinkulman Pinokkio, om. Satu Siren, Eila Lahti & Kaija Järvinen

serti uros->FI MVA, Geijes Greenmore, om. Keijo Kettunen

vara-serti uros, Madagán Bonbon, om.Sari Kallela

ROP-vet, BIS1-vet, Geijes Cullen, om. Liisa & Salla Suokas

VSP-vet, Kaapelinkulman Meeri, om. Mira Roine

ROP-pentu, Leith Bhrogan Michael Monroe, om. Anna Rantala & Antti Komi

ROP-jun Geijes James Joyce, om. Päivi & Markku Kylén

ROP-kasvattaja, Kennel Geijes, om. Mia & Aya Lundsten

ROP-jälkeläisluokka, Geijes Finnla Finsk, om. Aya Lundsten


 

26.8.2017 Mäntyharju kr

tuomari: Markku Kipinä, 1u + 3n

ROP Veinriver´s Toulouse, om. Viivi Kärkkä & Kaarina Konttinen

PN2: serti, Sierranas Hildrina, om. Jaana Parkkonen & Anne Vähä-Herttua


 

PU4 serti->DK & BORD MVA Venita's Jogesh

20.8.2017 Rönne international dog show, Denmark

tuomari: Anne Klaas, EE, 25 vehnää

ROP Hubinettans Bishop Of Llandaft om. Anne Hübinette CACIB
PU2 Extra's Esquire om. Malin ja Anita Lindahl vara-CACIB
PU3 Von Jungfruborg Cameron om. Minna Itkonen
PU4 Venita's Jogesh om. Minna ja Rasmus Itkonen SERTI -> DK & NORD MVA

VSP Grebnello Silvano om. Lena Tamm CACIB
PN2 Hubinettans Lily Of The Valley om. Anne Hübinette vara-CACIB
PN3 Celtannia Extra Confident At Kinalean om. Malin Lindahl ja Bev Hanna
PN4 Tarakita Ch Clara om. Gro ja Robert Berthelsen SERTI -> DK MVA
Danterri Wheaten Isolde om. Birthe Jakobsen vara-SERTI
ROP-PENTU Cameron Hard Rock Hallelujah om. Sandra Träff  KP
ROP-JUNIORI House Of Softy Ajax om. Boel ja Edit Rosenlund
ROP-VETERAANI Buckwheat Little Dorrit om. Boel Rosenlund


 

ROP Vehnäpellon Grande

20.8.2017 Tallinna KV

tuomari: Anthony Kelly, Irlanti , 2 urosta

ROP, CACIB -> C.I.B Vehnäpellon Grande om. Riitta Olkinuora, Katja Päivinen & Karin Bergbom


 

ROP Musca-Rosan Zsa Zsa

20.8.2017 Heinola kr

tuomari: Veli-Pekka Kumpumäki, 3n

ROP : Musca-Rosan Zsa Zsa, om. Enni Eskola


 

PN3 serti->DK MVA Allta Madra Bianca
PU2 serti->DK MVA Von Jungfruborg Cameron

19.8.2017 Rönne international dog show, Denmark

tuomari: Helge Kvivesen, NO, 22 vehnää

ROP Celtannia Extra Confident At Kinalean om. Malin Lindahl ja Bev Hanna CACIB
PN2 Hubinettans Lily Of The Valley om. Anne Hübinette vara-CACIB
PN3 Allta Madra Bianca om. Pirjo Kokkonen SERTI -> DK MVA
PN4 Grebnello Silvano om. Lena Tamm

VSP Extra's Esquire om. Malin ja Anita Lindahl CACIB
PU2 Von Jungfruborg Cameron om. Minna Itkonen SERTI, vara-CACIB -> DK MVA
PU3 Kaapelinkulman Peter Pan om. Päivi Salonen vara-SERTI
PU4 Venita's Jogesh om. Minna ja Rasmus Itkonen
Lakkas Gala om. Hilde Nybom vara-SERTI
ROP-PENTU Cameron Hard Rock Hallelujah om. Sandra Träff KP
ROP-JUNIORI House Of Softy Ajax om. Boel ja Edit Rosenlund
ROP-VETERAANI Buckwheat Little Dorrit om. Boel Rosenlund


 

ROP Musca-Rosan Zsa Zsa & VSP MUsca-Rosan Wilmersson Sven

19.8.2017 Kouvola kr

tuomari: Anne Sume, 3u + 4n

PN1: Musca-Rosan Zsa Zsa, ROP, om. Enni Eskola

PN2: Musca-Rosan Veeras Dotter Pion, serti, om. Helena Uotinen

PN3: Vehnäpellon Hiottu Timantti, varaserti, om. Ulla Kiviniemi

PN4: Allta Madra Andromeda, ROP-vet, om. Saara & Ritva Nuutinen

PU1: Musca-Rosan Wilmersson Sven, VSP, serti, om. Marjo Silfvast


 

ROP Venita’s Kate To Vj

19.8.2017 Ristijärvi rn

tuomari: Marjo Nygård / BIS-vet Sakari Poti, 2u + 3n

PN1: Venita’s Kate To Vj, ROP, serti, om. Irmeli & Kurth Silorinne

PU1: Wheatstone Presley. VSP, ROP-vet; BIS3-vet

PU2: Dog Rose Gold Garibaldo, om. Irmeli & Kurth Silorinne


 

18.8.2017 Rönne national dog show, Denmark

tuomari: Siewer Falk-Ruediger, DE, 21 vehnää

ROP Extra's Esquire om. Malin ja Anita Lindahl
PU2 Hubinettans Bishop Of Llandaft om. Anne Hübinette SERTI -> DK MVA
PU3 Venita's Jogesh om. Minna ja Rasmus Itkonen vara-SERTI
PU4 Von Jungfruborg Cameron om. Minna Itkonen
VSP Hubinettans Lily Of The Valley om. Anne Hübinette SERTI -> DK MVA
PN2 Celtannia Extra Confident At Kinalean om. Malin Lindahl ja Bev Hanna
PN3 Buckwheat Little Girl With A Curl om. Boel Rosenlund vara-SERTI
PN4 Buckwheat Little Dorrit om. Boel Rosenlund ROP-VET
ROP-PENTU Cameron Hard Rock Hallelujah om. Sandra Träff KP
ROP-JUNIORI House Of Softy Ajax om. Boel ja Edit Rosenlund


 

18.8.2017 Tallinna Terrier Speciality

tuomari: Inese Pablaka, Latvia , 1 uros 

ROP, SERT -> EE MVA Vehnäpellon Grande om. Riitta Olkinuora, Katja Päivinen & Karin Bergbom


 

13.8.2017 Seinäjoki rn

tuomari: Paavo Mattila 1u + 2n

ROP Wheatstone Time After Time , Om. Ritva Ranta & Karin Bergbom
ROP-vet, Hellevillan Eeben, om. Jonna Salmenoja


 

13.8.2017 Elokarelia KR, Joensuu

tuomari: Harto Stockmari, 2n

ROP, ROP-vet,  Wheatstone Odine, om. Tiina Kurki


 

ROP Geragold Jameson & VSP Wheatstone Time After Time
ROP-kasvattaja, Kennel Annis Wheaten

12.8.2017 Seinäjoki rn

tuomari : Vesa Lehtonen,  7u + 7n

PU1: Geragold Jameson, ROP, om. Vevve Ahlskog, Katja Päivinen & Karin Bergbom

PU2: Annis Wheaten Laphroaig, serti, om. Ari Piikkilä

PN1: Wheatstone Time After Time, VSP, om. Ritva Ranta & Karin Bergbom

PN2: Wheatstone Terri Lee, om. Saila Kangas

PN3: Wheatstone Vilja, serti->FI MVA, om. Heidi Pikkala & Karin Bergbom

PN4: Annis Wheaten Chupa Chups, om. Vevve Ahlskog & Heini Saarinen

nartut varaserti, Annis Wheaten Tapas, om. Linda Hassellund

ROP-vet, Hellevillan Eeben, om. Jonna Salmenoja

ROP-kasvattaja, Kennel Annis Wheaten, om. Vevve Ahlskog


 

VSP Geijes Finnmore Finsk & ROP Wheatstone United Colors
ROP kasvattaja Kennel Geijes

12.8.2017 Elonäyttely, Turku

tuomari: Shaun Watson, 2u + 4n

PN1: Wheatstone United Colors, ROP, Satu & Ari Niskanen & Karin Bergbom

PN2: Geijes Finnla Finsk, Aya Lundsten

PU1: Geijes Finnmore Finsk, VSP, om. om. Kaija & Dan Byman

ROP kasvattaja Kennel Geijes om. Aya & Mia Lundsten


 

ROP Dog Rose Gold Garibaldo & VSP Venita´s Kennocha kuva Sirpa Pakarinen
ROP kasvattaja Kennel Venita´s kuva Sirpa Pakarinen

12.8.2017 Elokarelia, Joensuu

tuomari: Madsen Jessie Borregaard, 4u + 6n

PU1: Dog Rose Gold Garibaldo, ROP, ROP-vet, om. Irmeli & Kurth Silorinne

PU2: Wheaten My LOve Zuccero, Cacib, om. Kurth Silorinne, Tiia Hirvonen & Tarja Kallstrom

PU3: Venita´s Hagan, varacacib, om. Seija Holopainen

PN1: Venita´s Kennocha, VSP, serti, om. Viivi Rissanen

PN2: Venita´s Kate To Vj, varaserti, om. Irmeli & Kurth Silorinne

ROP-kasvattaja, Kennel Venita´s, om. Seija Holopainen


 

VSP Venita´s Jiger & ROP Veinriver´s Toulouse kuva Taina Salmi
RYP1 Veinriver´s Toulouse kuva Taina Salmi
serti narttu Von Jungfruborg Royal Estelle kuva Sari Piitulainen

6.8.2017 Kuopio KV

tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen, (myös RYP), 4u + 5n

PN1: Veinriver´s Toulouse, ROP, RYP1, Cacib, om. Kaarina Konttinen & Viivi Körkkö

PN2: Von Jungfruborg Royal Estelle, varacacib, serti, om. Kurth Silorinne & Taina salmi

PN3: Hellevillan Magnolia, om. Satu Weckman

PN4: Venita´s Kybele, varaserti, ROP-jun, om. Seija Holopainen

PU1: Venita´s Jiger, VSP, Cacib, om. Laura Jokisaari

PU2: Musca-Rosan Wilmersson Hans, serti, om. Juha-Pekka Keijälä

PU3: Sittin Pretty´s Trombi, ROP-vet, om. Sari ja Janne Piitulainen


 

VSP Kaapelinkulman Rokki-Rauha & ROP Kaapelinkulman Super-Smurffi kuva Susanna Isosomppi
serti narttu Villa Rosas Caisa Varg kuva Susanna Isosomppi
ROP, BIS3 kasvattaja Kennel Kaapelinkulman

5.8.2017 Valkeakoski kr

tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari, BIS-kasv. Maret Kärdi, 5u + 3n

ROP Kaapelinkulman Super-Smurffi, serti, om. Susanna Isosomppi

PU2: Kaapelinkulman Rokki-Rekku, om. Satu & Jaakko Siren

PU3: Kaapelinkulman Niikko, om. Satu Siren, Eila lahti & Kirsi Snellman

PU4: Kaapelinkulman Onnenapila, varaserti, om. Minna Pentikäinen & Vesa Saarinen

VSP Kaapelinkulman Rokki-Rauha, om. Satu Siren, Eila Lahti & Elina Heinonen

PN2: ROP-vet, Kaapelinkulman Meeri, om. Mira Roine

PN3: Villa-Rosas Caisa-Varg, serti, om. Satu Siren & Päivi Salonen

ROP-kasv., BIS3-kasv. Kennel Kaapelinkulman, om. Satu Siren & Eila Lahti


 

ROP Kempsun Chili

5.8.2017 Haapavesi rn

tuomari: Marjo Nygård, 1u + 3n

ROP Kempsun Chili, om. Anne Antikka

PN2: Wheatstone Vilja, serti, om. Heidi Pikkala