Vehnäterrieri

ROP Vehnäpellon Jaettu Ilo & VSP Wheatstone Viking

16.6.2019 K & V Erikoisnäyttely, Ylöjärvi
tuomari: Kirsi Sainio 5ppen + 4pen + 28u + 29n

ROP Vehnäpellon Jaettu Ilo om. hannele & Katja Päivinen

PN2 Veinriver's Toulouse om. Viivi Körkkö & Kaarina Konttinen

PN3 Kaapelinkulman Pieni Merenneito om. varpu Heinonen

PN4 Musca-Rosan Zsa Zsa om. Enni Eskola

SERT Kempsun Daniela om. Susanna Suomela, Mikko Kemppainen & Tiina Mänty

Vara-Sert Vehnäpellon Kultta Tai Kunniaa om. Katja Päivinen & Riitta Olkinuora

 

VSP Wheatstone Viking om. Salla Ylikoski

PU2 Vehnäpellon Grande om. Katja Päivinen, Riitta Olkinuora & Karin Bergbom

PU3 SERT ROP-jun Musca-Rosan Charming Sir om. Enni Eskola

PU4 ROP-vet Duke-Camillo Vom Belker-Bad om. Alina Lammering, Saksa

 

Vara-Sert Kaapelinkulman Uuno Turhapuro om. Elina & Jouni Heinonen

 

ROP-pentu Sierranas Klansman & VSP-pentu Sierranas Just Like A Heartbreaker

ROP-pentu Sierranas Klansman om. Minna Saarinen

VSP-pentu Sierranas Just Like A Heartbreaker om. Anne Laakso

ROP-vet Duke-Camillo Vom Belker-Bad & VSP-vet Wheatstone Odine

ROP-vet Duke-Camillo Vom Belker-Bad om. Alina Lammering, Saksa

VSP-vet Wheatstone Odine om. Tiina Kurki

ROP-kasvattaja Kennel Vehnäpellon

ROP-kasvattaja Kennel Vehnäpellon om. Katja Päivinen

kasv. 2 KP Kennel Musca-Rosan om. Tarja Kallström

kasv. 3 KP Kennel Kaapelinkulman om. Satu Siren & Eila Lahti

ROP-jälkeläisluokka Kaapelinkulma Pieni Merenneito

ROP-jälkeläisluokka Kaapelinkulma Pieni Merenneito om. Varpu Heinonen

Sierranas Klansman

Tulokset luokittain
urokset PPEN (5-7kk) (2)

1 Sierranas Klansman KP ROP-pentu BIS2-pentu 

2 Sierranas Karismo KP

 

Sierranas Just Like Thunder

urokset PEN (7-9kk) (2)

1 Sierranas Just Like Thunder KP 

2 Sierranas Just Like A Flash

Sierranas Kornelia

nartut PPEN (5-7kk) (3)

1 Sierranas Kornelia KP 

2 Fothergill's Crispy Caramel
3 Sierranas Karamia

Sierranas Just Like A Heartbreaker

nartut PEN (7-9kk) (1)

1 Sierranas Just Like A Heartbreaker KP VSP-pentu

 

Musca-Rosan Charming Sir

urokset
JUN (9)

1 Musca-Rosan Charming Sir SA PU3 SERT BIS1-jun 

2 Kaapelinkulman Uuno Turhapuro SA Vara-Sert
3 Wheaten My Love Keep Cool Kean SA
4 Vehnäpellon Karhuveljeni Koda SA

Veinriver's Anaheim

NUO (2)

1 Veinriver's Anaheim SA 

2 EH Hobel Fields Of Gold

Leith Bhrogan Miklu

AVO (1)

1 EH Leith Bhrogan Miklu 

Wheatstone Viking

VAL (13)

1 Wheatstone Viking SA VSP 

2 Vehnäpellon Grande SA
3 Musca-Rosan Wilmersson Hans SA
4 Musca-Rosan Cafu SA

Duke-Camillo Vom Belker-Bad

VET (3)

1 Duke-Camillo Vom Belker-Bad SA PU4 ROP-vet BIS1-vet  

2 Cara Fionn Haley SA
3 Geijes Cullen SA

Vehnäpellon Kultaa Tai Kunniaa

nartut 
JUN (7)

1 Vehnäpellon Kultaa Tai Kunniaa SA Vara-Sert

2 Musca-Rosan Charming Eve SA
3 Kaapelinkulman Unelma Säleikkö
4 Musca-Rosan Charming Joy

Kaapelinkulman Tyylikäs Treise

NUO (1)

1 Kaapelinkulman Tyylikäs Treise

Kempsun Daniela

AVO (3)

1 Kempsun Daniela SA SERT 

2 Endless Dreams Daphne
 

Vehnäpellon Jaettu Ilo

VAL (15)

1 Vehnäpellon Jaettu Ilo SA ROP BIS1 

2 Veinriver's Toulouse SA
3 Kaapelinkulman Pieni Merenneito SA
4 Musca-Rosan Zsa Zsa SA

Wheatstone Odine

VET (3)

1 Wheatstone Odine SA VSP-vet 

2 Hjördis Vom Belker-Bad SA
3 Allta Madra Bianca 

Kennel Vehnäpellon

kasvattajat (3)

1 Vehnäpellon KP BIS1-kasvattaja 

2 Musca-Rosan KP
3 Kaapelinkulman KP

Kaapelinkulmna Pieni Merenneito

jälkeläisluokka (1)

1 Kaapelinkulmna Pieni Merenneito KP BIS1-jälk.