marraskuu

ROP Geragold Jameson & VSP Veinriver`s Rock´n Rose
FI MVA Venita´s Jiger

Jyväskylä KV, 13.11.2016

Tuomari(t): Ronald Irving Iso-Britania, 5 urosta ja 7 narttua

PU1: Geragold Jameson, ROP, cacib, ->INT CH, Om: Katja Päivinen & Vevve Ahlskog & Karin Bergbom

PU2: Musca-Rosan Cafu, varacacib, Om: Taina Vuorimies

PU3: Venita´s Jiger, sert, ->FI MVA, Om: Laura Jokisaari

PN1: Veinriver`s Rock’n Rose, VSP, cacib, Om: Viivi Körkkö ja Kaarina Konttinen

PN2: Musca-Rosan Zsa Zsa, varacacib, Om: Enni Eskola

PN3: Veinriver´s Utopia, sert, Om: Sari Piitulainen

PN4: Wheatstone Odine, ROP-vet, Om: Tiina Kurki

ROP-pentu, Mimlis Cobra Bubbles, om. Päivi Heinovirta


 

Jyväskylä KV, 12.11.2016

Tuomari(t): Heinz Watschinger, Itävalta

PN1: Musca-Rosàn Zsa Zsa, ROP, cacib, Om: Enni Eskola

PN2: Veinriver´s Toulouse, varacacib, Om: Viivi Körkkö ja Kaarina Konttinen

PN3: Teepan Bunefer, sert, ->FI MVA, Om: Minna Tuomi

PN4: Von Jungfruborg Royal Estelle, varasert, Om: Taina Salmi & Kurt Silorinne

PU1: Geragold Jameson, VSP, cacib, Om: Katja Päivinen & Vevve Ahlskog & Karin Bergbom

PU2: Hellevillan Jatuli, varacacib, Om: Päivi Sipiläinen

PU3: Musca-Rosan Cafu, sert, ->FI MVA, Om: Taina Vuorimies

ROP-pentu, Veinriver´s Venice, om. Kati Ahtikari


 

serti uros->SE MVA Venita´s Jogesh

Terriershow, Sollentuna,12.11.2016

Tuomari(t):Kimmo Mustonen, 14u+17n

PU1: Cameron Brain Storm, ROP, BIS2, Om: Heléne Hulthén ja Gunilla Fasnacht

PU2: Wheaten Island's Love to Mignus, Om: Per Faléus

PU3: Cameron Delayed Devotion, Om: Ulla Hörberg ja Kurt Wahlström

PU4: Venita´s Jogesh, sert, -> SE MVA, Om: Rasmus ja Minna Itkonen

PN1: Cameron Syrup and Honey, VSP, ROP-vet, BIS1-vet, Om: Werner and Gunilla Fasnacht

PN2: Buckwheat Little Dorrit, Om: Boel ja Edit Rosenlund

PN3: Cameron Rock My World, Om: Heléne Hulthén

PN4: Wheaten Island´s Tricky Ella, sert, Om: Mariana Almelund

ROP, BIS1-kasvattaja , Kennel Cameron, om. Heléne Hulthén


 

Pohjoismaiden voittaja, Tanska, 6.11.2016

Tuomari(t): Thomas M. Hehir, Irlanti

PU1: Extra´s Esquire, ROP, cacib, PMV-16, Om: Malin & Anita Lindahl, Ruotsi

PU2: House of Softy Unix, varacacib, Om: Ulrike Rudolph, Ruotsi

PU3: Niemen Top Of Ben Nevis FCI, sert, -> DK MVA, Om: Katarzyna Renata Stanczak, Puola

PU4: House of Softy Webster, varasert, Om: Ulrike Rudolph, Ruotsi

PN1: DKVTejarpsdalens Marion My Precious, VSP, cacib, PMV-16, Om: Anita & Peter Lindahl, Ruotsi

PN2: Coforit Just Right, sert, varacacib, Om: Siv Svingen, Norja

PN3: Antikens Ofelia, varasert, Om: Emily Lövengärd, Ruotsi

PN4: Rollick´s Debutante, Om: Ewa Svensson & Siv Wiedewilt, Ruotsi

Rop pentu, Softeng´s Dana, om Susie Johansson, Tanska

Vehnäpellon Iik Ihana -> PMJV-16, Om Katja Päivinen, Tarja Kallström


 

Tanskan Voittaja, Tanska Herning, 5.11.2016

Tuomari(t):   Ann Ingram, Irlanti RYP tuomari Hans Van Den Berg

PU1: Extra´s Esquire, ROP, cacib, DK V-16, Om: Malin & Anita Lindahl, Ruotsi

PU2: House of Softy Unix, varacacib, Om: Ulrike Rudolph, Ruotsi

PU3: Allta Madra Fred, sert, -> DK MVA, Om: Maarit Astrén

PU4: Niemen Top of Ben Nevis, varasert, Om: Katarzyna Renata Stanczak, Puola

PN1: House of Softy Odessa, VSP, cacib, DK V-16, Om: Om Ulrike Rudolph, Ruotsi

PN2: Antikens Ofelia, sert, varacacib, Om: Emily Lövengärd, Ruotsi

PN3: Goforit Just Right, varasert, Om: Siv Svingen, Norja

PN4: DKVTejarpsdalens Marion My Precious, Om: Anita & Peter Lindahl, Ruotsi

Rop pentu, Softeng´s Dana, om Susie Johansson, Tanska

Rop Veteraani, Gaelic-Wheaten´s Pipes And Drums, Om Helle Nørum, Tanska

Vehnäpellon Iik Ihana -> DKJV-16, om Katja Päivinen, Tarja Kallström