Vehnäterrieri

ROP Vehnäpellon Ihka Aito & VSP Kaapelinkulman Pinokkio

Erikoisnäyttely 26.8.2018 Marketanpuisto, Espoo

tuomari: Gertrud Hagström 9p + 32u + 39n

ROP Vehnäpellon Ihka Aito om. Katja Päivinen & Satu Ojanen

PN2 ROP-vet Wheatstone Odine om. Tiina Kurki

PN3 SERTI Sierranas Hildrina om Anne Vähä-Herttua

PN4 Vara-Serti Leith Bhrogan Mimmi om. Tiina Salmivuori

 

VSP Kaapelinkulman Pinokkio om. Kaija Järvinen

PU2 Venita´s Jogesh om. Minna & Rasmus Itkonen

PU3 VSP-vet Von Jungfruborg Cameron om. Minna Itkonen

PU4 Dog Rose Gold Garibaldo om. Irmeli & Kurth Silorinne

SERTI Musca-Rosan Wilmersson Hans om. Juha-Pekka Keijälä

Vara-Serti Kaapelinkulman Super-Smurffi om. Susanna Isosomppi

ROP-pentu Kaapelinkulman Tuntematon Tyrell & Kaapelinkulman Tyylikäs Treise

ROP-pentu Kaapelinkulman Tuntematon Tyrell om. Satu Siren & Mira Roine

VSP-pentu Kaapelinkulman Tyylikäs Treise om. Satu Siren & Jaana Kalliolaakso

ROP-jun Leith Bhrogan Mimmi om. Tiina Salmivuori

ROP-kasv Kennel Vehnäpellon

ROP-kasvattaja Kennel Vehnäpellon om. Katja Päivinen

ROP-jälk. Kaapelinkulman Pieni Merenneito om. Varpu Heinonen

ROP-jälk. Kaapelinkulman Pieni Merenneito om. Varpu Heinonen

Vehnäpellon Kallein Aarre
Kaapelinkulman Tuntematon Tyrell

Tulokset luokittain

PPEN urokset (2)
1 Vehnäpellon Kallein Aarre KP 
2 Vehnäpellon Karhuveljeni Koda KP 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PEN urokset (2)
1 Kaapelinkulman Tuntematon Tyrell KP ROP 
2 Grairish Nahabhann . 

Vehnäpellon Kultaa Tai Kunniaa
Kaapelinkulman Tyylikäs Treise

PPEN nartut (1)
1 Vehnäpellon Kultaa Tai Kunniaa KP 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PEN nartut (4)
1 Kaapelinkulman Tyylikäs Treise KP  VSP 
2 Grairish Nanrosalithir KP 
3 Grairish Narnageeha
4 Grairish Nanamcara 

Leith Bhrogan Miklu 

urokset
JUN (3)
1 Leith Bhrogan Miklu SA 
2 Hobel Fields Of Gold 
3 Fromzero Quick Paws 

Musca-Rosan Wilmersson Hans

NUO (5)
1 Musca-Rosan Wilmersson Hans SA SERT 
2 Kaapelinkulman Super-Smurffi SA Vara-Sert 
3 Musca-Rosan Wilmersson Sven SA 
4 Geijes James Joyce 

Cara Síorai Amazing Aramis

AVO (4)
1 Cara Síorai Amazing Aramis SA 
2 Leith Bhrogan Kiss 
3 Geijes Irish Inigo  
4 Yasper Yoster Kni-York 

Kaapelinkulman Pinokkio

VAL (14)
1 Kaapelinkulman Pinokkio SA PU1 VSP 
2 Venita's Jogesh SA PU2  
3 Fromzero Keegan SA 
4 Extra's Echo SA 

Von Jungfruborg Cameron

VET (5)
1 Von Jungfruborg Cameron SA PU3 VSP-vet 
2 Dog Rose Gold Garibaldo SA PU4 
3 Whindancer Golden Boy SA 
4 Geijes Cullen 

Leith Bhrogan Mimmi

nartut
JUN (4)
1 Leith Bhrogan Mimmi SA PN4 Vara-Sert ROP-jun 
2 Fromzero Quite Amazing 
3 Leith Bhrogan Maija 
4 EH Sierranas Iseira 

Musca-Rosan Veeras Dotter Pion

NUO (4)
1 Musca-Rosan Veeras Dotter Pion SA 
2 Musca-Rosan Veeras Dotter Dahlia 
3 EH Alathea Villa Of Ziva's Wheaten Home 
4 EH Geijes Jelly Opal 

Sierranas Hildrina

AVO (9)
1 Sierranas Hildrina SA PN3 SERT->FI MVA 
2 Sierranas Hilditch SA 
3 Cara Síorai Amazing Attitude SA 
4 Cara Síorai Amazing Afrodite 

 

Vehnäpellon Ihka Aito

VAL (16)
1 Vehnäpellon Ihka Aito SA PN1 ROP 
2 Hellevillan Magnolia SA 
3 Vehnäpellon Iik Ihana SA 
4 Wheatstone United Colors SA 

 

 Wheatstone Odine

VET (6)
1 Wheatstone Odine SA PN2 ROP-vet 
2 Kaapelinkulman Milja SA 
3 Von Jungfruborg Arabella SA 
4 Allta Madra Bianca SA 

 

Kennel Vehnäpellon

Kasvattajaluokat ( )
1 Kennel Vehnäpellon KP ROP-kasv 
2 Kennel Von Jungfruborg KP 
3 Kennel Musca-Rosan KP 
4 Kennel Kaapelinkulman KP 

Kaapelinkulman Pieni Merenneito

Jälkeläisluokat (3)
1 Kaapelinkulman Pieni Merenneito KP ROP-jälk 
2 Von Jungfruborg Cameron KP 
3 Geijes Finnla Finsk KP