vehnäterrieri

VSP Vehnäpellon Grande & ROP Kaapelinkulman Milja
VSP-jun Hellevillan Neppari & ROP-jun Cameron Carma
VSP-vet Mil Mear Geragold Yankee Cowboy & ROP-vet Kaapelinkulman Milja
VSP Musca-Rosan Veeras Dotter Pion & ROP Musca-Rosan Wilmersson Hans

VEHNÄT
tuomari Dan Ericsson, Ruotsi

3p + 23u + 27n

ROP, ROP-Veteran, BIS2, BIS1 Veteran, Kaapelinkulman Milja, om. Varpu 
Heinonen ja Päivi Tammilehto
PN2, Kaapelinkulman Pieni Merenneito, om. Varpu Heinonen
PN3, Hellevillan Magnolia, om. Satu-Maria Weckman
PN4, Kaapelinkulman Meeri, om. Satu Siren ja Mira Roine


VSP, Vehnäpellon Grande, om. Katja Päivinen, Karin Bergbom ja Riitta 
Olkinuora
PU2 Kaapelinkulman Niikko, on Satu Sire, Eila Lahti ja Kirsi Snellman
PU3 Musca-Rosan Zlatan, om. Soile Heinonen
PU4, VSP Veteran, Mil Mear Geragold Yankee Cowboy, om. Katja Päivinen ja 
Karin Bergbom


ROP Junior, BIS1 junior, sert narttu Cameron Karma, om. Om. Hirvonen 
Tiia & Silorinne Kurth
VSP Junior, Hellevillan Neppari, om Nina Huppunen

Sert uros, Hellevillan Maisteri, om. Heli Juva-Vainio ja Sami Vainio

ROP pentu, BIS1 Pentu Musca-Rosan Wilmersson Hans, om Juha-Pekka Keijälä
VSP Pentu Musca-Rosan Veeras Dotter Pion, om. Helena Uotinen

ROP kasvattaja, BIS1 kasvattaja, Kennel Kaapelinkulman, on Satu Sirén ja 
Eila Lahti

BIS1 jälkeläinen,Von Jungfruborg Cameron, om. Minna Itkonen

 

Vehnäterrieri / Tulokset Luokittain

Urokset

Pennut (2)

1, KP, ROP pentu, BIS1 Pentu Musca-Rosan Wilmersson Hans, om Juha-Pekka Keijälä

2. Musca-Rosan Wilmersson Åke, om. Minna Hämäläinen

Juniorit (5)

1, VSP Junior, Hellevillan Neppari, om Nina Huppunen

2. Cara Siorai Amazing Aramis, om. Tarja Roslund

3. Annis Wheaten DÁrtagnan, om. Linda Hassellund

4. EH, Cara Siorai Amazing Ace, om. Kaisa ja Antti Mattila

Avoimet (1)

1, SA, 1, serti, Hellevillan Maisteri, om. Heli Juva-Vainio ja Sami Vainio

Valiot (14)

1, SA, PU1, VSP, Vehnäpellon Grande, om. Katja Päivinen, Karin Bergbom ja Riitta Olkinuora

2, SA, PU2 Kaapelinkulman Niikko, on Satu Sire, Eila Lahti ja Kirsi Snellman

3, SA, PU3 Musca-Rosan Zlatan, om. Soile Heinonen

4, SA, Hellevillan Jatuli, om. Päivi Sipiläinen

Veteraanit (3)

1, SA, PU4, VSP Veteran, Mil Mear Geragold Yankee Cowboy, om. Katja Päivinen ja Karin Bergbom

2, SA, Dog Rose Gold Garibaldo, om. Kurth ja Irmeli Silorinne

3, SA, Wheatstone Presley, om. Maija Myllyniemi

Nartut Pennut (1)

1, KP, VSP Pentu Musca-Rosan Veeras Dotter Pion, om. Helena Uotinen

Juniorit (11)

1, SA, ROP Junior, BIS1 junior, sert Cameron Karma, om. Om. Hirvonen Tiia & Kurth Silorinne

2, SA, varasert, Von Jungfruborg Royal Estelle, om. Taina Salmi ja Kurth Silorinne

3, Venita's Kate to VJ, om Irmeli ja Kurth Silorinne

4, Hellevillan Nekku, om Satu-Maria Weckman ja Lill Virtanen

Avoimet (3)

1, SA, Annis Wheaten Tapas, Linda Hassellund

2, Allta Madra Fairhills, Om. Ritva Nuutinen

3, EH, Musca-Rosan Clivia, Om. Tarja Kallström ja Tuija Kekkonen

Valiot (10)

1, SA PN2, Kaapelinkulman Pieni Merenneito, om. Varpu Heinonen

2, SA, PN3, Hellevillan Magnolia, om. Satu-Maria Weckman

3, SA, Wheatstone United Colors, Om. S & A Niskanen & K Bergbom

4, SA, Hellevillan Karpalo, om. Lill Virtanen

Veteraanit (3)

1, SA, PN1, ROP, ROP-Veteran, BIS2, BIS1 Veteran, Kaapelinkulman Milja, om. Varpu Heinonen ja Päivi Tammilehto

2, SA PN4, Kaapelinkulman Meeri, Om. Satu Siren ja Mira Roine

3, SA, Wheatstone Odine, Om. Tiina Kurki

Kasvattajat (5)

1, KP, ROP-kasv, BIS1-kasv, Kennel Kaapelinkulman, om. Satu Sirén ja Eila Lahti

2, KP, Kennel Hellevillan, om. Satu Weckman

3, KP, Kennel Musca-Rosan, om. Tarja Kallström

4. Kennel Von Jungfruborg, om Kurth ja Irmeli Silorinne